REKLAMA

REKLAMA
13:11, 15.01.2018
Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą lub będące członkami spółek mają już niewiele czasu na przesłanie deklaracji podatkowej za 2017 rok. Musza to zrobić do 31 stycznia. Lepiej więc dłużej nie zwlekać. Jak poprawnie wypełnić PIT-28? O tym przeczytacie w naszym krótkim poradniku.
10:14, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
10:12, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
08:42, 09.01.2018
Dążenie do bycia szczupłym to zapewne najczęstsze noworoczne postanowienie nie tylko kobiet ale również dużej części męskiej społeczności. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie chęć osiągnięcia jak najszybszych rezultatów bez względu na niebezpieczeństwa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niewłaściwa dieta może znacząco zachwiać naszym zdrowiem.
11:03, 08.01.2018
Okres pylenia roślin jest dla alergików szczególnie trudny. W tym czasie powietrze jest przepełnione alergenami, a osoby z najsilniejszymi postaciami uczulenia są niemalże uwięzione w swoich domach. Jak wesprzeć alergików w trudnym dla nich okresie?
10:35, 03.01.2018
Nie raz i nie dwa, zdarzyło nam się obejrzeć reklamy, w których konkretne firmy promują kosmetyki stworzone na bazie oleju macadamia. Warto się tutaj na chwilę zatrzymać i postarać odpowiedzieć sobie na pytanie, czym dokładnie jest taki olej. Do czego konkretnie jest wykorzystywany? Jakie jest jego działanie, jeśli mowa o naszej skórze? I - co najważniejsze – czy jest on dla nas bezpieczny? Wbrew pozorom, nie są to proste pytania. Olej macadamia jest obecnie jednym z najbardziej cenionych i pożądanych składników wielu kosmetyków. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak właśnie się dzieje.
15:12, 07.12.2017
Przedświąteczny asortyment w sklepach skłania nas do skierowania swoich myśli powoli ku świątecznej kreacji. Zasiadając przy świątecznym stole warto być ubranym stosownie do okoliczności i dać swoim strojem wyraz szacunku, jaki mamy do domowników i wspólnie spędzonych chwil. Jakie zestawy biżuterii sprawdzą się w tym wyjątkowym czasie?
14:20, 06.12.2017
Pomysły obecnego rządu, by wprowadzić zakaz handlu w wybrane niedziele, najprawdopodobniej najmocniej uderzy w małe lokalne sklepy. Zapewne większe sieci handlowe znajdą różnego rodzaju kruczki prawne, by zapisy ustawy ominąć, ale w dużej mierze sklepy się propozycją zakazu za bardzo nie przejmują, ponieważ nie dotyczy on handlu online. Wychodzi na to, że dostaliśmy kolejny argument, by robić zakupy w sieci, mimo że rynek e-commerce i tak rozwija się świetnie i stanowi coraz większą konkurencję dla sklepów stacjonarnych. Do tego oczywiście jest konkurencyjny cenowo, a zarówno płatności elektroniczne, jak i rozbudowana sieć kurierów i paczkomatów sprawia, że szybko możemy mieć zamówiony towar w domu. Dodajmy, każdy towar.
09:50, 30.11.2017
VAT-7 jest deklaracją związaną z podatkiem VAT, którą składają z założenia jej czynni podatnicy. Z tego wynika, że podmioty, które zawiesiły działalność gospodarczą nie muszą składać zeznania VAT-7. Czy jest to jednak takie proste? Jak nie narazić się na ewentualną odpowiedzialność za niedokonanie zobowiązania podatkowego?
09:41, 30.11.2017
Muszka stanowi ciekawą i modną alternatywę dla krawata. Można ją nosić na wiele okazji, gdyż daje więcej możliwości i jest wygodniejsza. Jak nosić muchę, by wyglądać stylowo?
REKLAMA
08:10, 30.11.2017
Zniszczone włosy, połamane końcówki i przesuszone pasma prezentują się nieestetycznie, dlatego kobiety szukają sposobów, by poprawić wygląd swoich włosów. Jednym z najlepszych jest regularne stosowanie olejków i jedwabiu. Jakie są efekty używania obu kosmetyków?
08:07, 30.11.2017
Zapewne nie raz spotkałeś się z pojęciem „streetwear”. O ile jesteś wyznawcą tego stylu, to raczej doskonale wiesz, o co w nim chodzi. Jeśli jednak określenie to znasz tylko ze słyszenia, to informacje, jakie przeczytasz w dalszej części artykułu udzielą Ci odpowiedzi na pytania, czym jest streetwear i kto może się w ten sposób nosić.
08:05, 30.11.2017
U schyłku PRL-u, pod sam koniec lat 80. ubiegłego wieku na wrocławskim placu Kościuszki pojawił się niezwykły jak na owe czasy plakat. Umieszczono go w kilku egzemplarzach w którymś z licznych okien wystawowych. Plakat był fotomontażem i przedstawiał ten sam plac Kościuszki, ale lekko zmodyfikowany: na pokrytych wieloletnim brudem, burych elewacjach budynków pojawiły się kolorowe neony i reklamy największych zachodnich koncernów.
15:55, 24.11.2017
Każdy przedsiębiorca stara się planować swoje działania finansowe tak, by doprowadzić do rozkwitu przedsiębiorstwa. Jednym z ważniejszych elementów w rozwoju firmy, jest znajomość możliwości prawnych dotyczących zwolnień oraz ulg podatkowych. Przepisy prawa podatkowego umożliwiają bowiem rozliczenie straty z lat ubiegłych, o czym nie wszyscy podatnicy wiedzą.
00:00, 22.11.2017
Rok 2017 to czas olbrzymich zmian w zakresie materii podatkowej. Ustawodawca przewidział wiele nowości oraz udogodnień zarówno po stronie podmiotów, jak i urzędów skarbowych. Nowoczesność objawia się przede wszystkim w elektronizacji w zakresie przygotowania i wypełniania oraz przesyłania i weryfikacji deklaracji. Wypełniając PIT 2018 warto więc pamiętać o największych zmianach, aktualnych formularzach oraz zachowaniu terminów składania dokumentów.
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018